Asiakaslähtöistä ja tavoitteellista liiketoimintaa ympäristöä kunnioittaen

Yli toistakymmentä vuotta ravintola-alan yrittäjinä toimineet Carita Antell ja Markku Peltola-Antell perustivat vuonna 2002 Marcante Oy:n. Ravintolaperheeseen kuuluvat Aino (Pohjoisesplanadi 21) sekä Korkeasaaren Ravintolat.

Marcante Oy:n ravintolatoiminnan lähtökohtana on asiakaslähtöisyys. Tavoitteenamme on tuottaa laadukkaita elämyksiä sekä yllättää asiakkaame positiivisesti kokonaisvaltaisella palvelulla. Ekologisuus ja vastuu ympäristöstä näkyvät työssämme mm. raaka-aineiden valinnoissa sekä energiankäytön suunnittelussa. Jalkautamme tärkeiksi kokemamme arvot koko työyhteisöön, jotta saavuttaisimme tavoitteemme kehittyvänä ja tasa-arvoisena tiiminä.

Näkemyksestä, taidosta ja rohkeudesta tehdä liiketoimintaa on Marcante Oy:lle myönnetty Kauppalehden Menestyjä-sertifikaatti vuonna 2011 sekä 2012.

Yhteystiedot

Käsittelemme ostolaskumme sähköisesti. Pyrimme omalta osaltamme edistämään verkkolaskutuksen yleistymistä ja toivommekin saavamme laskunne verkkolaskuina aina kun se on mahdollista.

YHTEYSTIEDOT

Marcante Oy

Knutersintie 155

04130 Sipoo

Y-tunnus: 1756894-6

Kotipaikka: Helsinki

VERKKOLASKUTUSOSOITE

OVT-tunnus: 003717568946

Välittäjä: OpusCapita Solutions Oy

Välittäjän tunnus: E204503

Sähköpostilaskuosoite:
Marcante.FI.P.128253-2@docinbound.com


TIETOSUOJASELOSTE

PAPERILASKUT

Marcante Oy

PL 80040

00063 LASKUNET

Marcante Oy organisaatio

MARKKU PELTOLA-ANTELL

Toimitusjohtaja

puh. 050 567 8985

markku.peltola-antell@marcante.fi

CARITA ANTELL

Hallituksen puheenjohtaja

Markkinointi, projektit

carita.antell@kolumbus.fi

Korkeasaaren keittiöön liittyvistä asoissa voi kääntyä

toimitusjohtaja Markku Peltola-Antellin puoleen

markku.peltola-antell@marcante.fi

 

MARJA KARHU

Ravintolatoimenjohtaja

Aino, Bistro K ja Korkeasaari

Marcante Oy

puh. 040 557 7983

marja.karhu@marcante.fi

 

MIKA REIJONEN

Keittiöpäällikkö

Korkeasaaren ravintolat

mika.reijonen@marcante.fi

 

PIA MOILANEN

Ravintolapäällikkö

Ravintola Aino

puh. 040- 8272699

pia.moilanen@marcante.fi

 

JUKKA HALMETOJA

Keittiöpäällikkö

Aino ja Bistro K

puh. 0505848880

jukka.halmetoja@marcante.fi

Marcanten ravintolat

Yhteistyökumppanit

Essi Avellan MW - www.essiavellan.com

Vindirekt Finland Oy - www.vindirektfinland.fi

Vinetum Oy - www.vinetum.com

Lisäpalvelu Helsinki Oy - www.lisapalvelu.net

Enjoy henkilöstöpalvelut - www.enjoy.fi

Staff+ - www.vmp.fi

Fiskarsin Panimo Brewery - www.fiskarsinpanimo.fi

Reinin Liha Oy - www.reininliha.fi

Saloniemen Juustola - www.saloniemenjuustola.fi

Bosgårdin lihakauppa - www.bosgard.fi

Viltgården - www.vapaatariistaa.fi

Bryggeri Helsinki - www.bryggeri.fi/panimo

Peltolan Juustola Oy - www.peltolanjuustola.fi

Kolatun Vuohijuustola - www.kolattu.fi

Lentävä lehmä - www.hakaniemenkauppahalli.fi

Kalatukku E. Eriksson Oy - www.kalatukkueriksson.fi

Lihatukku Veijo Votkin Oy - www.chef-wotkins.com

Kespro Oy - www.kespro.com

Olvi Oy - www.olvi.fi

Gourmet Gruppen - www.gourmetgruppen.net

Satomestarit - www.satomestarit.fi